Stevig staan: in balans omgaan met heftige emoties in je werk
In het kort
Werken in het speciaal (basis)onderwijs betekent dat je dagelijks dichtbij kinderen staat die vaak veel meemaken. Leerlingen kunnen te maken hebben met ingrijpende thuissituaties, trauma, verlies, verwaarlozing of langdurige zorgvragen. Het vraagt veel van medewerkers om professioneel te blijven handelen, terwijl je ondertussen ook geraakt kunt worden door wat je ziet en hoort.
Daarnaast kunnen spanningen in gesprekken met ouders, complexe samenwerkingen met externe partners of druk binnen het team zorgen voor extra emotionele belasting. Niet alleen je eigen ervaringen tellen mee: ook het meeleven met collega’s of situaties rondom leerlingen kan een flinke impact hebben.
Spaarnesant wil medewerkers in het speciaal (basis)onderwijs helpen om deze emotionele draaglast beter te hanteren. Daarom bieden we in samenwerking met Buro Pro Ago – een training aan waarin deelnemers worden uitgedaagd om hun emotionele draagkracht te onderzoeken en versterken. Je leert bovendien hoe je collega’s kunt ondersteunen en coachen, zodat er in het team meer kracht, rust en weerbaarheid ontstaat.
Wat je leert
Tijdens de training werk je actief aan jouw persoonlijke weerbaarheid én aan samenwerking binnen je team. Je leert onder andere:
-
beter herkennen wat jouw emotionele draagkracht beïnvloedt
-
praktische denkmodellen om rust en overzicht te houden in stressvolle situaties
-
grenzen stellen op een manier die duidelijkheid én ontspanning geeft
-
communiceren als de spanning oploopt (met ouders, collega’s of externen)
-
collega’s ondersteunen en coachen bij emotioneel beladen situaties
-
samenwerken vanuit kracht, met oog voor rollen, grenzen en verantwoordelijkheden
De training is gebaseerd op positieve psychologie en oplossingsgericht werken: je richt je op wat werkt en hoe je dat verder kunt versterken.
Voor wie
Deze training is op dit moment uitsluitend bedoeld voor medewerkers in het speciaal (basis)onderwijs (SO/SBO) binnen Spaarnesant. We zien ook graag een akkoord van je directeur tegemoet.
Wanneer
18 mei | 8 juni | 23 juni | 8 september | 22 september | 8 oktober
Elke training is van 16.00-19.00 uur op een van de deelnemende scholen, wij zorgen voor een broodje.
Inschrijven
Om je in te schrijven moet je ingelogd zijn.
Cursus door
Pro Ago
Ernst en Frank hebben in 2003 samen Buro Pro Ago opgericht. Met zoveel succes dat er steeds meer interesse kwam voor ons aanbod. Langzamerhand schakelden we steeds meer ervaren collega’s en getalenteerde oud cursisten in om met ons mee te werken. Zo ontstond ons team. Uiteraard zorgen we er voor dat iedereen op en top op de hoogte is van onze ideeën en onze manier van werken. Méér dan dat. We komen van verschillende kanten en dus leren we van…
